Volejte ZDARMA   800 214 214

Dluhová poradna funguje již 5 let. Za tu dobu se na nás obrátilo přes 60 000 lidí. Co vše se podaři


Je to již 5 let, co začala fungovat Dluhová poradna. Před 5 lety jsme měli pouze vizi - být schopni pomáhat z dluhů co největšímu počtu lidí. A daří se nám to. Stali jsme se největší poradnou v Česku a každý rok se zvyšuje počet lidí, kteří se na nás obrací s prosbou o pomoc. Těší nás, že nám důvěřuje čím dál více lidí a vidíme, že naše práce má smysl.

Co se podařilo?

Za posledních 5 let se na nás obrátilo více než 60 000 lidí.

Z toho přes 15 000 v roce 2019.

Nemáme sice kouzelnou hůlku, ale pro každého se snažíme vymyslet to nejvhodnější a zároveň reálné řešení situace. Snažíme se pomoci každému. Rodinám, mladým lidem, důchodcům, matkám na mateřské i podnikatelům. Obrátit se na nás může kdokoliv, není důležité, odkud lidé jsou. Lidé mohou volat, psát na email, domluvit si osobní schůzku.

Každý den proběhne v naší poradně až 300 telefonických konzultací s lidmi.

Některým lidem pouze poradíme a situaci tak vyřešíme. Občas je třeba několik konzultací. Jsou však lidé, s kterými komunikujeme dlouhodobě. S některými dokonce i několik let. To jsou převážně ti lidé, kteří vstoupí do oddlužení dle ins. zákona. Vstup do oddlužení je totiž pouze prvním krokem na jejich cestě z dluhů, další důležité kroky je třeba učinit v průběhu oddlužení, a proto pomáháme lidem s řešením problémů a nejasností, které se v průběhu objeví, a poskytujeme jim podporu, aby jejich cesta z dluhů proběhla úspěšně a již se nikdy do podobné situace nedostali.

S oddlužením dle ins. zákona jsme pomohli více než 8 000 lidem.

V roce 2018 se více než 10% všech lidí, kteří v Česku vstoupili do oddlužení, v samotném počátku obrátilo na naši Dluhovou poradnu. V roce 2019 jsme s oddlužením pomohli ještě více lidem, než v roce 2018, a to přibližně 2 500 lidem. V letošním roce očekáváme, že číslo bude ještě vyšší.

Díky oddlužení dle insolvenčního zákona se podařilo těmto lidem zastavit tisíce exekucí a snížit celkový dluh o více než *2 miliardy korun. (*Počítáno, kolik bylo lidem již odpuštěno / nebo se předpokládá, že bude odpuštěno dle podmínek insolvenčního zákona.)

Co je to oddlužení dle insolvenčního zákona?

(Oddlužení obecně nazýváno také jako insolvence a lidově osobní bankrot)

Díky oddlužení dle ins. zákona se lidé mohou zcela zbavit svých dluhů. V oddlužení dochází k zastavení exekucí a celkovému narůstání dluhů. Veškeré dluhy přestanou narůstat o úroky, pokuty a další poplatky. Skončí nátlak věřitelů, exekutorů a vymahačů. Veškeré dluhy se sloučí do jedné měsíční splátky, tak aby byl člověk schopen své dluhy splácet. Splátkový kalendář je maximálně po dobu 5 let. Pokud vše proběhne v pořádku, jsou zbylé dluhy odpuštěny. Zákon umožňuje odpuštění dluhů, což v praxi znamená, že mnoho lidí v oddlužení zaplatí pouze část svých dluhů a zbylé jsou odpuštěny.

Vytvořili jsme projekt, ve kterém klienty podporujeme a pomáháme jim v průběhu celého procesu oddlužení až do úplného konce.

Vstup do oddlužení je pouze prvním krokem na cestě z dluhů, další důležité kroky je třeba učinit v průběhu oddlužení, a proto jsme v roce 2017 začali vytvářet rozsáhlý projekt, v němž pomáháme lidem nejen s řešením jejich každodenních problémů, které se objeví, ale i s jejich dalším rozvojem. Zkrátka se staráme, aby jejich cesta z dluhů proběhla úspěšně a již se nikdy do podobné situace nedostali.

Vybudovali jsme největší komunitu lidí v oddlužení, kteří se vzájemně podporují.

Již více než 2 roky provozujeme uzavřenou Facebook skupinu, kde jsou pouze lidé, kteří jsou v oddlužení. Lidé se zapojují, předávají si své zkušenosti, rady, tipy, pomáhají si a vzájemně se podporují na své cestě z dluhů. Každý měsíc lidé ve skupině přidají 700 - 1 000 komentářů. My skupinu moderujeme, přidáváme zajímavé informace, ankety, zapojujeme se aktivně do diskuzí a odpovídáme na dotazy. Počet členů ve skupině se každým dnem zvyšuje. Čím více lidí ve skupině bude, tím více bude cenných rad a zkušeností.

Vytvořili jsme Vzdělávací program, díky kterému lidé získávají užitečné informace, nové znalosti, schopnosti a dovednosti.

Cílem našeho Vzdělávacího programu je pomoci lidem, aby se jejich dluhová situace v budoucnu již neopakovala, a zároveň se snažíme pozitivně ovlivnit budoucí život co největšímu počtu lidí. Umožňujeme lidem získat užitečné informace, nové znalosti, schopnosti a dovednosti, které napomáhají k tomu, aby se jim v životě dařilo lépe, měli více peněz, práci, která je baví, a mohli tak žít spokojenější a lepší život. V rámci Vzdělávacího programu lidé také získají přístup k více než 240 vzdělávacím video kurzům. Video kurzy jsou kvalitně a profesionálně zpracované. Jsou zaměřeny na různé oblasti rozvoje a soustředí se na ty nejčastěji žádané oblasti na pracovním trhu. Díky studiu a sledování video kurzů lidé mohou zvýšit svoji hodnotu na pracovním trhu, což napomáhá k rozšíření možností uplatnění na pracovním trhu a lidé se tak mohou ucházet o více pracovních míst.

Jedno je jisté. V dalších letech nás čeká nás mnoho práce, protože se chceme zlepšovat. Máme mnoho plánů, jak se dále rozvíjet a být tak ještě přínosnější.

Chcete pomoci s oddlužením nebo potřebujete poradit ?

Můžete zavolat na linku 800 214 214, nebo využijte formulář a my Vám zavoláme.

Nejnovější články

Řekněte nám svůj problém a my Vám poradíme, jak ho vyřešit.

Řešení sdělíme úplně každému a vždy BEZPLATNĚ.

Potřebujete poradit? Nechte si zavolat.

Stačí vyplnit políčka níže a my se Vám ozveme.

nebo

Jak to probíhá

 

Vyplníte formulář s žádostí o zavolání. Uvedete jméno, telefon, email a časové rozmezí, kdy Vám můžeme volat.

 

V den hovoru Vás budeme informovat SMS zprávou, abyste věděli, kdy a z jakého čísla Vám bude voláno.

 

Jeden z našich poradců Vám zavolá. V hovoru se můžete zeptat na cokoliv, poradce Vám rád se vším poradí. 

Pokud máte nějaké dotazy a nebo chcete poradit,  neváhejte nám napsat!

Sídlo:
Korespondenční adresa

Dluhová a sociální poradna, z.s

Chebská 73/48

Karlovy Vary, PSČ 360 06


tel. 800 214 214
tel. 606 90 92 90


info@dluhovaporadna.cz

Dluhová a sociální poradna, z.s

Chebská 73/48

Karlovy Vary, PSČ 360 06

Provozovatel webu dluhovaporadna.cz a poskytovatel bezplatného poradenství je Dluhová a sociální poradna z.s., se sídlem Chebská 73/48, 360 06 Karlovy Vary, korespondenční adresa: Chebská 73/48, 360 06 Karlovy Vary, IČO: 07860692, zapsaný u Krajského soudu v Plzni, oddíl L, vložka 9474.


Ministerstvo spravedlnosti ČR udělilo právnické osobě Dluhová a sociální poradna, z.s. akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení a současně jí jako akreditované osobě přidělilo identifikační číslo AO-002-2019. Veškeré poradenství a služby jsou poskytovány bezplatně. 

Zpracování a ochrana osobních údajů

 

© 2019 Dluhová Poradna