top of page

Volejte ZDARMA   800 214 214

Rekordní leden a výsledky z prvního kvartálu 2020.

V lednu 2020 se na Dluhovou poradnu obrátilo dosud největší množství lidí od začátku fungování poradny. Řešili jsme situaci přibližně 2 000 lidí. V součtu za leden, únor a březen 2020 se na nás obrátilo s prosbou o radu téměř 5 000 lidí. Vždy se snažíme lidem poradit to nejvhodnější a zároveň reálné řešení jejich situace. Část z těchto lidí vyřešila své dluhy pomocí oddlužení dle insolvenčního zákona. Díky oddlužení se lidé svých dluhů zcela zbaví, a to tím způsobem, že jim soud po určité době splácení většinu dluhů odpustí.
V Česku bylo v součtu za leden, únor a březen 2020 zahájeno přibližně 95 000 nových exekucí.

Oproti tomu do oddlužení za tyto měsíce vstoupilo pouze přibližně 8 000 lidí.

Právě oddlužení (obecně nazývané „insolvence“, lidově „osobní bankrot“) je účinný způsob, jak se lidé mohou svých dluhů a exekucí zbavit. Možnosti oddlužit se však v Česku využívá stále malé množství lidí, přestože jde o fungující způsob, jak v souladu se zákonem definitivně vyřešit problémy s placením dluhů.

Podle statistiky, kterou vydala Exekutorská komora České republiky, je v tuto chvíli vedena exekuce na téměř 800 000 lidí. Z toho přibližně 450 000 lidí má 3 až 9 exekucí a dokonce více než 130 000 lidí má dokonce 10 a více exekucí.

Oddlužení = účinný způsob, jak zastavit exekuce a zbavit se všech dluhů.

Po podání návrhu na oddlužení u soudu je exekutor povinen zastavit provádění exekuce. Lidé se už nemusí obávat návštěvy exekutora. Ustane nátlak exekutorů, vymahačů a věřitelů. Dluh přestane narůstat. Veškeré úroky, smluvní pokuty a další sankce již nebudou dále narůstat. Po schválení oddlužení budou odblokovány bankovní účty. Lidé si budou moci pořídit cokoli do domácnosti, aniž by se museli obávat, že by to exekutor zabavil.

Co je to oddlužení dle insolvenčního zákona?

(Oddlužení je obecně nazýváno také jako insolvence a lidově jako osobní bankrot.)

Díky oddlužení podle insolvenčního zákona se lidé mohou zcela zbavit svých dluhů. V oddlužení dochází k zastavení exekucí a k zastavení narůstání dluhů. Veškeré dluhy přestanou narůstat o úroky, pokuty a další poplatky. Skončí nátlak věřitelů, exekutorů a vymahačů. Veškeré dluhy se sloučí do jedné měsíční splátky, která bude v takové výši, aby ji člověk byl schopen platit. Splátkový kalendář trvá maximálně po dobu 5 let. Pokud vše proběhne v pořádku, tak soud dlužníkovi zbylé dluhy odpustí. Zákon tedy umožňuje odpuštění dluhů, což v praxi znamená, že mnoho lidí v oddlužení zaplatí pouze část svých dluhů a zbývající nezaplacenou část jim soud odpustí.

V jednom z dalších článků Vám představíme zkušenosti a názory lidí, kteří již svoji dluhovou situaci pomocí oddlužení vyřešili. Je důležité, aby se lidé inspirovali a rozhodli se svoji dluhovou situaci také řešit. V České republice je totiž stále velké množství lidí, kteří mají dluhy, které nejsou schopni splácet, ale nerozhodli se je z různých důvodů řešit.

Rada na závěr:

Je nutné si uvědomit, že čím déle se vyčkává, tím větší dluhy budou.


Je důležité si uvědomit, že odkládání řešení dluhů nemá z dlouhodobého hlediska smysl. Situace se sama nevyřeší a naopak se zákonitě zhoršuje. Čím déle se s řešením dluhů vyčkává, tím více dluhy narůstají o úroky, pokuty a další náklady s tím spojenými.

Chcete pomoci s oddlužením nebo potřebujete poradit ?

Můžete zavolat na linku 800 214 214, nebo využijte formulář a my Vám zavoláme.

194 views
Nejnovější články

Řekněte nám svůj problém a my Vám poradíme, jak ho vyřešit.

Řešení sdělíme úplně každému a vždy BEZPLATNĚ.

Zavoláme Vám

Potřebujete poradit? Nechte si zavolat.

Stačí vyplnit políčka níže a my se Vám ozveme.

Úspěšně jste vyplnili formulář. Náš pracovník se Vám ozve ve Vámi uvedeném termínu.

nebo

800 214 214
Volejte zdarma

Jak to probíhá

 

Vyplníte formulář s žádostí o zavolání. Uvedete jméno, telefon, email a časové rozmezí, kdy Vám můžeme volat.

 

V den hovoru Vás budeme informovat SMS zprávou, abyste věděli, kdy a z jakého čísla Vám bude voláno.

 

Jeden z našich poradců Vám zavolá. V hovoru se můžete zeptat na cokoliv, poradce Vám rád se vším poradí. 

Pokud máte nějaké dotazy a nebo chcete poradit,  neváhejte nám napsat!

Napište nám

Vaše zpráva byla odeslána.

bottom of page