Volejte ZDARMA   800 214 214

Rekordní leden a výsledky z prvního kvartálu 2020

V lednu se na Dluhovou poradnu obrátilo dosud největší množství lidí od začátku fungování poradny. Řešili jsem situaci přibližně 2 000 lidí. V součtu za leden, únor, březen se na nás obrátilo s prosbou o radu téměř 5 000 lidí. Vždy se snažíme lidem poradit to nejvhodnější a zároveň reálné řešení jejich situace. Část těchto lidí vyřešila své dluhy pomocí oddlužení dle insolvenčního zákona, což je účinný způsob, jak se zbavit dluhů, ale není vhodné pro každého.

V Česku bylo v součtu za leden, únor, březen zahájeno přibližně 95 000 nových exekucí, zatímco do oddlužení za tyto měsíce vstoupilo pouze přibližně 8 000 lidí.

Právě oddlužení (obecně nazýváno insolvence, lidově osobní bankrot) je účinný způsob, jak se lidé mohou svých dluhů a exekucí zbavit. Této možnosti však v Česku využívá stále malé množství lidí, ačkoliv je to fungující způsob ze zákona, jak vyřešit svoji finanční situaci.

Podle statistiky, kterou vydala Exekutorská komora České republiky je v tuto chvíli vedena exekuce na téměř 800 000 lidí. Z toho přibližně 450 000 lidí má 3 a více exekucí a dokonce více než 130 000 lidí má 10 a více exekucí.

Oddlužení = způsob, jak zastavit exekuce a všechny dluhy.

Oddlužení zastaví exekuce. Lidé se už nemusí obávat návštěvy exekutora. Ustane nátlak věřitelů, vymahačů a exekutorů. Dluh přestane narůstat. Veškeré úroky, smluvní pokuty a další sankce již nebudou dále narůstat. Budou odblokovány bankovní účty a lidé si tak mohou pořídit cokoli do domácnosti a neobávat se, že by to exekutor zabavil.

Co je to oddlužení dle insolvenčního zákona?

(Oddlužení obecně nazýváno také jako insolvence a lidově osobní bankrot)

Díky oddlužení dle ins. zákona se lidé mohou zcela zbavit svých dluhů. V oddlužení dochází k zastavení exekucí a celkovému narůstání dluhů. Veškeré dluhy přestanou narůstat o úroky, pokuty a další poplatky. Skončí nátlak věřitelů, exekutorů a vymahačů. Veškeré dluhy se sloučí do jedné měsíční splátky, tak aby byl člověk schopen své dluhy splácet. Splátkový kalendář je maximálně po dobu 5 let. Pokud vše proběhne v pořádku, jsou zbylé dluhy odpuštěny. Zákon umožňuje odpuštění dluhů, což v praxi znamená, že mnoho lidí v oddlužení zaplatí pouze část svých dluhů a zbylé jsou odpuštěny.

V jednom z dalších článků Vám představíme zkušenosti a názory lidí, kteří již svoji dluhovou situaci pomocí oddlužení vyřešili. Je důležité, aby se lidé inspirovali a rozhodli se také řešit svoji dluhovou situaci, protože v ČR je stále velké množství lidí, kteří mají dluhy, ale nerozhodli se je z různých důvodů řešit.

Rada na závěr:

Nutné si uvědomit - čím déle se vyčkává, tím větší dluhy budou.

Je důležité si uvědomit, že odkládání řešení dluhů nemá z dlouhodobého hlediska smysl. Situace se sama nevyřeší a naopak se zákonitě zhoršuje. Čím déle se s řešením dluhů vyčkává, tím více dluhy narůstají o úroky, pokuty a další náklady s tím spojenými.

Chcete pomoci s oddlužením nebo potřebujete poradit ?

Můžete zavolat na linku 800 214 214, nebo využijte formulář a my Vám zavoláme.

Nejnovější články

Řekněte nám svůj problém a my Vám poradíme, jak ho vyřešit.

Řešení sdělíme úplně každému a vždy BEZPLATNĚ.

Potřebujete poradit? Nechte si zavolat.

Stačí vyplnit políčka níže a my se Vám ozveme.

nebo

Jak to probíhá

 

Vyplníte formulář s žádostí o zavolání. Uvedete jméno, telefon, email a časové rozmezí, kdy Vám můžeme volat.

 

V den hovoru Vás budeme informovat SMS zprávou, abyste věděli, kdy a z jakého čísla Vám bude voláno.

 

Jeden z našich poradců Vám zavolá. V hovoru se můžete zeptat na cokoliv, poradce Vám rád se vším poradí. 

Pokud máte nějaké dotazy a nebo chcete poradit,  neváhejte nám napsat!

Sídlo:
Korespondenční adresa

Dluhová a sociální poradna, z.s

Chebská 73/48

Karlovy Vary, PSČ 360 06


tel. 800 214 214
tel. 606 90 92 90


info@dluhovaporadna.cz

Dluhová a sociální poradna, z.s

Chebská 73/48

Karlovy Vary, PSČ 360 06

Provozovatel webu dluhovaporadna.cz a poskytovatel bezplatného poradenství je Dluhová a sociální poradna z.s., se sídlem Chebská 73/48, 360 06 Karlovy Vary, korespondenční adresa: Chebská 73/48, 360 06 Karlovy Vary, IČO: 07860692, zapsaný u Krajského soudu v Plzni, oddíl L, vložka 9474.


Ministerstvo spravedlnosti ČR udělilo právnické osobě Dluhová a sociální poradna, z.s. akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení a současně jí jako akreditované osobě přidělilo identifikační číslo AO-002-2019. Veškeré poradenství a služby jsou poskytovány bezplatně. 

Zpracování a ochrana osobních údajů

 

© 2019 Dluhová Poradna