top of page

Volejte ZDARMA   800 214 214

Nejčastější dotazy

Nevím, kde a kolik dlužím, jste schopni to zjistit?

Ano, jestliže z nějakého důvodu nevíte, kde všude máte dluhy a jak jsou vysoké, jsme schopni to zjistit. Máme možnost zjistit, komu dlužíte peníze, ať už se jedná o bankovní věřitele, nebankovní věřitele nebo inkasní agentury. V případě exekucí můžeme zjistit jména exekutorů. Máme možnost si nechat veškeré dluhy vyčíslit, tím pádem poté známe i aktuální výši dluhů. Lidé, kteří neví, komu dluží a jak vysoké mají dluhy, se na nás obracejí hodně často. Problém bývá i v tom, že věřitelé své pohledávky velmi často prodávají jiným společnostem, například vymáhacím agenturám, a lidé pak neví, komu aktuálně dluží. Zatím dluhy neustále narůstají a není výjimkou, že společnosti, které pohledávky vlastní, s nimi vůbec nekomunikují. Pokud jsou dluhy v exekucích, bývá zpravidla komunikace ještě složitější. Každopádně pokud chcete zjistit informace o svých dluzích, můžeme Vám s tím pomoci.

Je poradenství v Dluhové poradně bezplatné ?

Ano, poradenství je a vždy bude u nás bezplatné. U nás to funguje tak, že se pro všechny lidi, kteří se na nás obrátí, snažíme vymyslet to nejlepší řešení jejich situace. To jim pak sdělíme, včetně rady, jak by měli konkrétně postupovat, a pokud chtějí a my jsme toho schopni, tak jim pomůžeme jejich situaci vyřešit. Takže za to, že někomu poradíme, a řekneme mu, jaký je nejlepší postup, aby svoji situaci vyřešil, se neplatí. Některé způsoby řešení dluhů pak obnášet nějaké náklady mohou, ale to je až v té chvíli, když už se to vyloženě řeší. Je to třeba v případech, kdy se řeší záležitosti soudně a nebo přes právníky, protože to bohužel zatím nejsme schopni zajistit úplně zdarma.

Myslím si, že moje situace je neřešitelná, má smysl vás kontaktovat?

Řada lidí, kteří se na nás obracejí, ani sami nevěří, že je možné jejich situaci řešit, a nakonec jsou velmi překvapeni, že to možné je. Zásadně se držíme našeho sloganu "Vždy existuje řešení", a proto jsme schopni řešit (a také řešíme) případy lidí, které není schopna vyřešit (a ani neřeší) žádná jiná organizace v Česku. Jednoznačná výhoda Dluhové poradny je v kvalitě informací, které jsou lidem poskytovány. Pro vás to znamená, že máte jistotu, že dostanete ty nejlepší informace potřebné k vyřešení vaší situace. Díky kvalitě poradců, kteří jsou schopni velmi dobře vyhodnotit finanční situaci jednotlivých klientů a najít nejlepší řešení, si můžete být jisti, že dostáváte rady od těch správných lidí. Ostatně dlouhodobé výsledky Dluhové poradny hovoří za vše. Někdy je samozřejmě situace opravdu složitější, ale i přesto, že nemáme žádnou kouzelnou hůlku, jsme Vám schopni poradit ten nejlepší postup, který povede k postupnému vyřešení situace. Určitě je lepší se nás zeptat, než situaci vůbec neřešit. Vždyť za zeptání nic nedáte. Je to zdarma, tak proč to nezkusit? 

Mám trošku obavy, nevím, komu mohu věřit a komu ne, vám důvěřovat mohu?

Velmi dobře chápeme, že lidé mají v dnešní době obavy, každý chce mít jistotu. Je to přirozený a správný postoj. Každého z nás při rozhodování zajímají zkušenosti a názory ostatních lidí, kteří již nějakou zkušenost mají. Je to stejné jako při vybírání filmu, většina lidí si nejprve přečte recenze a názory lidí, kteří už film viděli, a podle toho se rozhodnou, jestli se na film podívají nebo ne. Je to přirozené, chápeme to, a proto jsme udělali i sekci "Reference",  která neslouží k vychloubání, ale k tomu, aby Vám to pomohlo při rozhodování, zda se na nás obrátit. Dluhová poradna vznikla s jasným cílem - poradit a pomáhat co nejvíce lidem v Česku z dluhové pasti. To se nám povedlo, protože nikdo jiný v Česku takto komplexně potíže lidí s dluhy neřeší. Od začátku klademe velký důraz na výběr lidí, kteří u nás pracují. Je nezbytné, aby každý zaměstnanec zapadal do naší firemní kultury a aby pracoval s nadšením. U nás nenarazíte na nikoho, kdo se chová nepříjemně. Lidé, kteří pro nás pracují, tuto práci mají i jako koníček, jsou totiž rádi, že mohou pomáhat jiným lidem. Vidí, že tato práce má smysl a že mnoha lidem pomohou změnit život. Dluhová poradna se snaží lidem opravdu pomáhat, nikoho nepodvedla, nikomu nelže, snažíme se dělat svou práci nejlépe, jak je to možné. S klidným svědomím Vám můžeme říci, že nenajdete jediného člověka, kterého bychom nějak podvedli, a jestli tomu nevěříte, zkuste někoho takového najít, přejeme Vám hodně štěstí při hledání :-) Věříme, že nakonec nebudete litovat, že jste se na nás obrátili.

Kdo se může na Dluhovou poradnu obrátit?

Obrátit se na nás může úplně každý člověk, který má problémy spojené s finanční situací. Ať už jedná o počátek problematického splácení půjčky, nedostatek finančních prostředků na živobytí nebo už pokročilé stadium problémů, kdy nabíhají smluvní pokuty a hrozí či už probíhá exekuce. Naši zkušení poradci Vám poradí, proto se na nás neváhejte obrátit a získat cenné rady vedoucí k vyřešení problému.

Když se na vás obrátím, jak to probíhá?

Jestliže vyplníte například formulář Zavoláme Vám, kde uvedete telefonní číslo a časové rozmezí, kdy Vám můžeme zavolat, můžete očekávat, že Vám bude volat jeden z našich poradců. Před hovorem také budete informováni SMS zprávou, abyste věděli, z jakého telefonního čísla a kdy Vám bude voláno. Jakmile Vám poradce zavolá, můžete se ho zeptat na cokoli, co budete potřebovat vědět. Ochotně s Vámi probere Váš problém a navrhne konkrétní možnosti, jak by se dala nejlépe Vaši situace vyřešit. 

Jakým způsobem se na vás mohu obrátit?

Možností, jak se s námi spojit, je více. Nejvhodnější je spojit se s námi telefonicky. Můžete zavolat na naši bezplatnou linku 800 214 214 nebo využít oblíbenou formu a vyplnit jednoduchý formulář "Zavoláme Vám", abychom Vám my mohli zavolat v termínu, který si sami zvolíte. Máte také možnost napsat nám vzkaz pomocí formuláře na dotazy, případně  – pokud jsme právě online – můžete využít v pravém dolním rohu live chat, kde odpovědi na své otázky získáte ihned. Jestliže chcete přijít osobně na některou z našich poboček, je lepší se s námi nejprve telefonicky spojit a domluvit se, kdy přijdete, abychom Vás očekávali. 

Potřeboval bych půjčit peníze, můžete mi nějak pomoci?

Ano, v určitých případech jsme schopni poskytnout nebo vyjednat půjčku za slušných podmínek. Půjčky jsou poskytovány pouze v případech, kdy je to nejvhodnější řešení, jelikož naším cílem je pomáhat lidem z dluhů, a ne je ještě více zadlužovat. Může se jednat například o to, že za Vás zaplatíme exekuce nebo jiné nevýhodné půjčky, a Vy nám tuto částku budete splácet postupně ve splátkách, jejichž výši si sami zvolíte.

Nezvládám splácet své půjčky. Můžete mi pomoci?

Ano, jestliže nestíháte splácet své půjčky nebo předpokládáte, že toho v blízké době nebudete schopni, poradíme Vám, jak bude nejlepší v dané situaci postupovat, případně Vám pomůžeme tuto situaci vyřešit. V řadě případů jsme schopni zajistit snížení měsíčních splátek, zastavit úroky z prodlení a pokuty, a pokud již máte i exekuce, zastavíme i exekuce. Dokonce Vám může být většina nebo část dluhu odpuštěna. V případě, že exekuce zatím nemáte, je dobře, že situaci řešíte již v této fázi, protože řada lidí vyčkává a doufá, že se stane nějaký zázrak. Situace se zbytečně vyhrotí a posune do fáze, kdy přijdou exekuce, a pak je řešení komplikovanější, protože v té chvíli už většinou nelze platit dluh ve splátkách a exekutoři chtějí celý dluh zaplatit najednou. A hlavně tlak na lidi už je větší – exekutoři mohou přijít do domácnosti, mohou zablokovat bankovní účty a exekučně strhávat peníze z platu od zaměstnavatele. Poradíme Vám, jaký konkrétní postup bude ve Vaší situaci nejvhodnější, případně Vám situaci pomůžeme vyřešit.

Exekučně mi strhávají peníze z výplaty. Dá se to nějak řešit?

Ano, pokud jsou Vám exekučně strhávány peníze z výplaty, jsme schopni to řešit. V takové situaci je nejlepší řešení exekuce zastavit, protože u exekucí je problém v tom, že i když jsou strhávány peníze ze mzdy, nemusí to ještě znamenat, že se dluh snižuje. Dluh se dokonce může i navyšovat, protože dochází k tomu, že dále narůstá o úroky a pokuty. Lidé jsou často přesvědčeni, že se jejich dluh snižuje, a pak jsou nemile překvapeni, když jim exekutor oznámí, kolik dluhů mají ještě platit. Toto platí hlavně v případech, kdy má někdo více exekucí. Každopádně pokud máte exekuce, je vhodné situaci opravdu řešit a nechat si poradit. Exekuce je třeba zastavit, aby se dluh neustále nenavyšoval. Možností, jak se to dá udělat, je více, proto je nejprve potřebné situaci s námi probrat a pak zvolit to nejvhodnější řešení. 

 

Exekutor mi zablokoval bankovní účet. Můžete mi pomoci?

Ano, jestliže Vám exekutor zablokoval bankovní účet, jsme schopni Vám pomoci, aby byl Váš účet zase odblokován. Zablokovaný účet je nepříjemnost, avšak exekutoři k tomu bohužel přistupují, pokud nejsou exekuce po výzvě uhrazeny. Stejně tak dochází i k tomu, že je nařízena exekuce na mzdu. Část peněz tedy není vyplacena Vám, ale zaměstnavatel je vyplácí přímo exekutorovi. Proto je vhodné exekuce vždy řešit, nehledě na to, že dluh se v exekuci neustále navyšuje. Pokud máte exekuce, je vhodné si nechat rychle poradit. Nejlepší řešení je exekuci zastavit, aby se dluh dále nenavyšoval. Možností, jak se to dá udělat, je více, proto je nejprve potřebné situaci s námi probrat a podle jejich rady následně zvolit to nejvhodnější řešení. 

 

Mám dluhy z podnikání (OSVČ, s.r.o.) a nestíhám splácet, pomůžete mi?

Ano, jestliže máte dluhy z podnikání, ať už jako OSVČ nebo s.r.o. společnost, jsme schopni Vám poradit, případně pomoci situaci vyřešit. Je pravda, že u dluhů z podnikání to někdy bývá trošku složitější, ale jelikož tyto situace řešíme každý den, máme už zkušenosti a vypracované postupy, jak řešit v podnikání exekuce, opožděné půjčky a také dluhy na finančním úřadě či zdravotním a sociálním pojištění. Jestliže chcete poradit, situaci s Vámi rádi probereme. 

Pomáháte i s osobním bankrotem, oddlužením, insolvencí?

Ano. Je pravda, že pro mnoho lidí, kteří se na nás obracejí, bývá osobní bankrot, oddlužení, insolvence nejvhodnější řešení, jak se zbavit dluhů. Nejdůležitější je nejprve posoudit Vaši situaci a zjistit, jestli právě tento způsob řešení je pro Vás nejvhodnější, protože způsobů, jak se dají řešit dluhy, je více. Často se nás totiž obracejí lidé s tím, že by chtěli pomoci právě s osobním bankrotem, oddlužením, insolvencí, ale nakonec se ukáže, že v dané situaci existuje jiné, vhodnější řešení. Je velmi důležité, aby byl návrh pro soud kvalitně zpracován, protože v opačném případě se může situace klienta ještě zhoršit a po rozhodnutí soudu už nelze nic dělat. V poslední době se také stává, že věřitelé rádi dávají podněty k trestnímu stíhání za podvod, a už je poměrně dost případů, kdy lidé byli odsouzeni za úvěrový podvod, když podali návrh na osobní bankrot, oddlužení, insolvenci. Je třeba si také dávat pozor, kdo Vám s návrhem pro soud pomáhá. Řada firem za to inkasuje značné finanční částky a není schopna klientům poskytnout žádné záruky. Proto je vhodné nejprve situaci řádně zhodnotit, propočítat a podle výsledků se dojde k rozhodnutí, jestli je právě toto nejlepší řešení. Výhodou je skutečnost, že jsme schopni téměř s jistotou posoudit, zda bude návrh soudně schválen, a také to, jaké splátky soud nastaví. Pokud chcete poradit, zda je toto řešení pro vás vhodné, nebo pomoci s vypracováním návrhu, neváhejte se na nás obrátit, pomůžeme Vám s tím. 

Moje nemovitost už je v dražbě, můžete mi nějak pomoci?

Ano, jsme schopni řešit i situaci, kdy již byla dražba nařízena a byl dokonce určen oficiální termín dražby. Je to sice řešení na poslední chvíli, ale jsme schopni jednat velmi rychle a díky efektivním postupům zastavit dražbu, zachránit vaši nemovitost a následně vám pomoci se ze složité finanční situace dostat. V některých případech jsme schopni  zajistit vykoupení z dražby s tím, že lidé tam dále bydlí a po určitém čase splácení nájmu nemovitost dostanou zpět. Výhodou je, že lidé takto nepřijdou o svůj domov. 

Vlastním nemovitost s nevýhodnou půjčkou. Dá se to nějak řešit?

Ano, nevýhodné půjčky řešíme také. Někdy je třeba zaplatit nevýhodný úvěr nebo úvěry, aby vznikl pouze jeden s nižší měsíční splátkou. Řadě lidí pomáháme s refinancováním díky naší spolupráci s bankami, nebo to řešíme přes naše spolehlivé partnery.

Please reload

nejcastejsi-dotazy-poradna

Řekněte nám svůj problém a my Vám poradíme, jak ho vyřešit.

Řešení sdělíme úplně každému a vždy BEZPLATNĚ.

Zavoláme Vám

Potřebujete poradit? Nechte si zavolat.

Stačí vyplnit políčka níže a my se Vám ozveme.

Úspěšně jste vyplnili formulář. Náš pracovník se Vám ozve ve Vámi uvedeném termínu.

nebo

800 214 214
Volejte zdarma

Jak to probíhá

 

Vyplníte formulář s žádostí o zavolání. Uvedete jméno, telefon, email a časové rozmezí, kdy Vám můžeme volat.

 

V den hovoru Vás budeme informovat SMS zprávou, abyste věděli, kdy a z jakého čísla Vám bude voláno.

 

Jeden z našich poradců Vám zavolá. V hovoru se můžete zeptat na cokoliv, poradce Vám rád se vším poradí. 

napiste-nam-dluhova-poradna

Pokud máte nějaké dotazy a nebo chcete poradit,  neváhejte nám napsat.

Napište nám

Vaše zpráva byla odeslána.

bottom of page