V roce 2014 vznikla obchodní značka “Dluhová poradna” a začal fungovat webový portál bezplatného poradenství Dluhovaporadna.cz.

 

Obchodní značka "Dluhová poradna" byla založena proto, že v ČR nebyla žádná organizace, která by byla schopná komplexně pomáhat lidem zbavit se dluhů.

Založena byla s myšlenkou a vizí, že dokáže lidem co nejlépe poradit a najít pro ně nejvhodnější řešení jejich dluhové situace.

Dnes už za naši práci a úsilí hovoří hlavně výsledky. Stali jsme se největší poradnou v Česku. 

Počet lidí, kteří se na nás obrací s prosbou o pomoc, se každým rokem zvyšuje.

Za posledních 7 let se na nás obrátilo s prosbou o radu více než 95 000 lidí, z nichž přes 11 000 osob vyřešilo svoji situaci pomocí oddlužení dle insolvenčního zákona.

Nemáme sice kouzelnou hůlku, ale pro každého se snažíme

vymyslet to nejvhodnější a zároveň reálné řešení jeho situace.

Obrátit se na nás může kdokoliv. Snažíme se pomoci každému. 

Rodinám, mladým lidem, důchodcům, matkám na mateřské i podnikatelům. 

Lidé nám mohou volat, psát na náš e-mail nebo si s námi domluvit osobní schůzku.

Pomáháme po celém Česku. Není důležité, odkud lidé jsou. 

Vzhledem k tomu, že se na nás obrací lidé z celé ČR, tak fungujeme způsobem, který nám umožňuje pomoci bez ohledu na to, kde lidé bydlí. Využíváme veškeré moderní technologie, které nám dnešní „online doba“ nabízí. Díky tomu jsme dnes prostřednictvím telefonu, e-mailu a pošty schopni vyřešit naprostou většinu případů. Proto nemáme v plánu otevírání dalších poboček.

Poradenství u nás vždy bylo a vždy bude bezplatné.

U nás to funguje tak, že se pro všechny lidi, kteří se na nás obrátí, snažíme vymyslet to nejlepší řešení jejich situace. Takové řešení jim pak sdělíme, včetně rady, jak by měli konkrétně postupovat, a pokud chtějí a my jsme toho schopni, tak jim pomůžeme jejich situaci vyřešit. Provozovatelem webu dluhovaporadna.cz a poskytovatelem dluhového poradenství je Dluhová a sociální poradna, z.s. (zapsaný spolek). Ministerstvo spravedlnosti ČR udělilo Dluhové a sociální poradně, z.s. akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení. Veškeré poradenství a služby, které se týkají vstupu do oddlužení nebo které souvisejí s oddlužením, poskytuje Dluhová a sociální poradna, z.s. vždy zcela bezplatně.

S oddlužením dle insolvenčního zákona jsme pomohli více než 9 000 lidem.

Z 75 000 lidí, kterým jsme v posledních 6 letech pomáhali řešit dluhovou situaci, jich přes 9 000 nakonec vstoupilo do oddlužení. Konkrétně v roce 2018 se jednalo o více než 2 000 osob, což v přepočtu znamenalo, že přes 10 % všech lidí, kteří v Česku v roce 2018 vstoupili do oddlužení, se v samotném počátku obrátilo právě na nás. V roce 2019 jsme s oddlužením pomohli ještě více lidem než v roce 2018, a to přibližně 2 500 lidem. A v roce 2020 se jednalo o více než 2 200 lidí.

 

Oddlužení se lidově nazývá "osobní bankrot" nebo též "insolvence".

Díky oddlužení dle insolvenčního zákona se našim klientům podařilo zastavit tisíce exekucí a zbavit se dluhů v celkové výši přes 2,5 miliardy korun*. (*Tato částka zahrnuje dluhy, které byly našim klientům již odpuštěny nebo u kterých je pravděpodobné, že budou našim klientům v souladu s insolvenčním zákonem odpuštěny v budoucnosti.

Vyvíjíme se a pracujeme na tom, abychom byli ještě užitečnější.

Podařilo se nám vybudovat značku, za kterou jsou vidět výsledky. Díky tomu se na nás obrací čím dál více lidí, kteří potřebují pomoc s dluhy. Na jednu stranu jsme rádi, že nám důvěřuje stále více lidí, na druhou stranu to pro nás znamená větší zodpovědnost a také závazek k tomu, abychom neustále pracovali na svém zlepšení. Přestože jsou naše finanční možnosti omezené, snažíme se neustále pracovat na rozvoji Dluhové poradny, abychom byli schopni pomoci z dluhů ještě více lidem. 

Podporujeme vzdělání lidí, zvýšení finanční gramotnosti a zaměřujeme se na prevenci vzniku dluhů.

V rámci aktivit pro obchodní značku “Dluhová poradna” se čím dál více zaměřujeme na oblast vzdělávání zadlužených lidí a prevenci vzniku nových dluhů. Uvědomujeme si, že dluhy většinou vznikají z důvodu špatně nastaveného myšlení lidí, kteří pak činí chybná rozhodnutí, jež vedou k zadlužení. Pokud se nezmění způsob uvažování lidí, kteří se dostali do dluhů, je v dlouhodobém horizontu dosti pravděpodobné, že tito lidé budou mít finanční problémy znovu. Aby se věci opravdu změnily, je nutné nejprve změnit způsob uvažování lidí. Proto se snažíme lidem pomoci, aby změnili své myšlení a rozhodování v určitých situacích, díky čemuž se jim bude dařit po finanční stránce lépe a jejich problémy s placením dluhů se již v budoucnu nebudou opakovat. Naším cílem je pozitivně ovlivnit budoucí život těch, kteří jsou ochotni na sobě pracovat. Pomáháme lidem zajistit, aby se jejich dluhová situace v budoucnu již neopakovala. 

Pomáháme vytvářet Vzdělávací program, díky němuž lidé získávají užitečné informace a také nové znalosti, schopnosti a dovednosti.

V rámci obchodní značky “Dluhová poradna” pomáháme s budováním Vzdělávacího programu, který se snaží lidem pomoci, aby se jejich dluhová situace v budoucnu již neopakovala. Cílem Vzdělávacího programu je pozitivně ovlivnit budoucí život co největšímu počtu lidí. Inspirovat lidi k tomu, aby na sobě pracovali a rozvíjeli se. Aby pochopili, že je důležité se neustále učit a růst, a že získání nových znalostí a dovedností znamená více možností uplatnění se v životě i na pracovním trhu. Vzdělávací program lidem umožňuje získat užitečné informace, nové znalosti, schopnosti a dovednosti, které napomáhají k tomu, aby se jim v životě dařilo lépe, měli více peněz, práci, která je baví, a mohli tak žít spokojenější a lepší život. V rámci Vzdělávacího programu lidé získají přístup k více než 240 vzdělávacím video kurzům. Video kurzy jsou kvalitně a profesionálně zpracované. Jsou zaměřeny na různé oblasti, přičemž primárně se soustředí na rozvoj těch dovedností, které jsou nejčastěji žádané na trhu práce. Díky studiu a sledování video kurzů mohou lidé zvýšit svoji hodnotu na pracovním trhu a rozšířit možnosti svého pracovního uplatnění.

Pomáháme budovat největší komunitu lidí v oddlužení, kteří se vzájemně podporují.


V rámci aktivit pro obchodní značku “Dluhová poradna” pomáháme od roku 2017 s provozem uzavřené Facebook skupiny, v níž jsou pouze lidé, kteří jsou v oddlužení. Lidé se zapojují do diskuzí, předávají si své zkušenosti, rady, tipy, pomáhají si a vzájemně se podporují na své cestě z dluhů. Každý měsíc lidé ve skupině přidají 700 až 1 000 komentářů. My pomáháme skupinu moderovat, přidáváme zajímavé informace, ankety, zapojujeme se aktivně do diskuzí a odpovídáme na dotazy. Počet členů ve skupině se každým dnem zvyšuje. Čím více lidí ve skupině bude, tím více bude cenných rad a zkušeností. 


 

Novinky a aktuality můžete sledovat na našem blogu, případně na naší Facebook stránce. :-) 

 

Řekněte nám svůj problém a my Vám poradíme, jak ho vyřešit.

Řešení sdělíme úplně každému a vždy BEZPLATNĚ.

Zavoláme Vám

Potřebujete poradit? Nechte si zavolat.

Stačí vyplnit políčka níže a my se Vám ozveme.

nebo

Jak to probíhá

 

Vyplníte formulář s žádostí o zavolání. Uvedete jméno, telefon, email a časové rozmezí, kdy Vám můžeme volat.

 

V den hovoru Vás budeme informovat SMS zprávou, abyste věděli, kdy a z jakého čísla Vám bude voláno.

 

Jeden z našich poradců Vám zavolá. V hovoru se můžete zeptat na cokoliv, poradce Vám rád se vším poradí. 

 

Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete poradit,  neváhejte nám napsat.

Napište nám

Vaše zpráva byla odeslána.