top of page

 Dluhová poradna začala fungovat v roce 2014

Obchodní značka “Dluhová poradna” byla založena v roce 2014. Zároveň byl spuštěn webový portál bezplatného poradenství Dluhovaporadna.cz. Vznikla hlavně z důvodu, že v ČR nebyla žádná organizace, která by byla schopna komplexně pomáhat lidem zbavit se dluhů. 

Za 9 let fungování se na nás obrátilo přes 120 000 lidí.

Za dobu fungování se n nás s prosbou o radu obrátilo již více než 120 000 lidí. Nemáme sice kouzelnou hůlku, ale pro každého se snažíme vymyslet to nejvhodnější a zároveň reálné řešení jeho situace. Obrátit se na nás může kdokoliv. Snažíme se pomoci každému. Rodinám, mladým lidem, důchodcům, matkám na mateřské i podnikatelům.

Přes 12 000 lidí vyřešilo svoji situaci pomocí oddlužení.

Pomohli jsme vyřídit více než 13 000 lidem oddlužení dle insolvenčního zákona. (Oddlužení se lidově nazývá "osobní bankrot" nebo též "insolvence"). Například v roce 2018 se jednalo o více než 2 000 osob, což v přepočtu znamenalo, že přes 10 % všech lidí, kteří v Česku v roce 2018 vstoupili do oddlužení, se v samotném počátku obrátilo právě na nás

Pomáháme po celé ČR. Není důležité, odkud lidé jsou. 

Vzhledem k tomu, že se na nás obrací lidé z celé ČR, tak fungujeme způsobem, který nám umožňuje pomoci bez ohledu na to, kde lidé bydlí. Využíváme veškeré moderní technologie, které nám dnešní „online doba“ nabízí. Díky tomu jsme dnes prostřednictvím telefonu, e-mailu a pošty schopni vyřešit naprostou většinu případů. Lidé nám mohou volat, psát na náš e-mail nebo si s námi domluvit osobní schůzku.

Poradenství u nás vždy bylo a vždy bude bezplatné.

U nás to funguje tak, že se pro všechny lidi, kteří se na nás obrátí, snažíme vymyslet to nejlepší řešení jejich situace. Takové řešení jim pak sdělíme, včetně rady, jak by měli konkrétně postupovat, a pokud chtějí a my jsme toho schopni, tak jim pomůžeme jejich situaci vyřešit. Provozovatelem webu dluhovaporadna.cz a poskytovatelem dluhového poradenství je Dluhová a sociální poradna, z.s. Ministerstvo spravedlnosti ČR udělilo Dluhové a sociální poradně, z.s. akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení. Veškeré poradenství a služby, které se týkají vstupu do oddlužení nebo které souvisejí s oddlužením, poskytuje Dluhová a sociální poradna, z.s. vždy zcela bezplatně.

Podporujeme vzdělání lidí, zvýšení finanční gramotnosti a zaměřujeme se na prevenci vzniku dluhů.

V rámci aktivit pro obchodní značku “Dluhová poradna” se čím dál více zaměřujeme na oblast vzdělávání zadlužených lidí a prevenci vzniku nových dluhů. Uvědomujeme si, že dluhy většinou vznikají z důvodu špatně nastaveného myšlení lidí, kteří pak činí chybná rozhodnutí, jež vedou k zadlužení. Pokud se nezmění způsob uvažování lidí, kteří se dostali do dluhů, je v dlouhodobém horizontu dosti pravděpodobné, že tito lidé budou mít finanční problémy znovu. Aby se věci opravdu změnily, je nutné nejprve změnit způsob uvažování lidí. Proto se snažíme lidem pomoci, aby změnili své myšlení a rozhodování v určitých situacích, díky čemuž se jim bude dařit po finanční stránce lépe a jejich problémy s placením dluhů se již v budoucnu nebudou opakovat. Naším cílem je pozitivně ovlivnit budoucí život těch, kteří jsou ochotni na sobě pracovat. Takto pomáháme lidem zajistit, aby se jejich dluhová situace v budoucnu již neopakovala.

Pomáháme vytvářet Vzdělávací program, díky němuž lidé získávají užitečné informace a také nové znalosti, schopnosti a dovednosti.

V rámci obchodní značky “Dluhová poradna” pomáháme s budováním Vzdělávacího programu, který se snaží lidem pomoci, aby se jejich dluhová situace v budoucnu již neopakovala. Cílem Vzdělávacího programu je pozitivně ovlivnit budoucí život co největšímu počtu lidí. Inspirovat lidi k tomu, aby na sobě pracovali a rozvíjeli se. Aby pochopili, že je důležité se neustále učit a růst, a že získání nových znalostí a dovedností znamená více možností uplatnění se v životě i na pracovním trhu. Vzdělávací program lidem umožňuje získat užitečné informace, nové znalosti, schopnosti a dovednosti, které napomáhají k tomu, aby se jim v životě dařilo lépe, měli více peněz, práci, která je baví, a mohli tak žít spokojenější a lepší život. V rámci Vzdělávacího programu lidé získají přístup k více než 300 vzdělávacím video kurzům. Jsou zaměřeny na různé oblasti, přičemž primárně se soustředí na rozvoj těch dovedností, které jsou nejčastěji žádané na trhu práce​


 

Novinky a aktuality můžete sledovat na našem blogu, případně na naší Facebook stránce. 

zavolame- o nas

Řekněte nám svůj problém a my Vám poradíme, jak ho vyřešit.

Řešení sdělíme úplně každému a vždy BEZPLATNĚ.

Zavoláme Vám

Potřebujete poradit? Nechte si zavolat.

Stačí vyplnit políčka níže a my se Vám ozveme.

nebo

Jak to probíhá

 

Vyplníte formulář s žádostí o zavolání. Uvedete jméno, telefon, email a časové rozmezí, kdy Vám můžeme volat.

 

V den hovoru Vás budeme informovat SMS zprávou, abyste věděli, kdy a z jakého čísla Vám bude voláno.

 

Jeden z našich poradců Vám zavolá. V hovoru se můžete zeptat na cokoliv, poradce Vám rád se vším poradí. 

napiste- o nas

Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete poradit,  neváhejte nám napsat.

Napište nám

Vaše zpráva byla odeslána.

bottom of page