top of page

Volejte ZDARMA   800 214 214

Někdy stačí jen velmi málo, aby Váš život získal nový smysl
 

Zde jsou některé příběhy lidí, kterým jsme pomohli vyřešit jejich finanční situaci.

Měli jsme 34 půjček a byli jsme v začarovaném kruhu.

Vlasta a Miroslav

Do finančních potíží jsme se dostali v důsledku snížení našich platů. Zároveň jsme finančně podporovali dceru, která o zaměstnání přišla úplně. Začali jsme si půjčovat peníze na splátky a pokrytí našich potřeb, až jsme se dostali do začarovaného kruhu. Splátky převyšovaly naše příjmy, proto jsme museli zastavit splácení většiny našich závazků. Celkem jsme měli 34 půjček v celkové hodnotě přes 1.500.000,- Kč a věřitelé na nás velmi tlačili, ale my jsme neměli z čeho splácet. Poté, co nám Dluhová poradna pomohla, se naše situace výrazně zlepšila. Máme již pouze jednu splátku, která je přizpůsobena našim příjmům, tudíž ji zvládáme splácet a splátkový kalendář nám bude končit v roce 2019. I přesto, že jsme měli celkový dluh přes 1,5 milionu, tak ve splátkovém kalendáři zaplatíme přibližně 850 000,- Kč a tím pádem „ušetříme“ 700 000,- Kč, které nám budou odpuštěny.

Mám dvě malé děti, ale bývalý manžel neplatil alimenty a díky dluhům jsem byla na dně.

Pavla

Jsem rozvedená a mám dvě malé děti. Moc jsem se styděla za to, že jsem spadla do dluhů vlastní hloupostí. Jela jsem jednou bez lístku městskou dopravou a najednou na zastávce U nemocnice jsem viděla policisty na zastávce a samozřejmě i revizory. Protože jsem neměla ten lístek, dostala jsem pokutu, ale úplně jsem na ní zapomněla.
Po nějaké době mi přišel dopis a já zjistila, že dlužím téměř třicet tisíc. Opět jsem neměla na zaplacení a žádala jsem manžela ať mi pomůže, jenže ten lump neplatil ani soudem vyměřené alimenty. Sjednala jsem si tedy půjčku, ale nezvládla jsem splácení.
Podala jsem trestní oznámení na dlužné alimenty. Nic se nestalo a bývalý se mi vyhýbal. Byla jsem na mateřské dovolené a dluh narůstal. Když jsem syna dala do školky přišel ke mně exekutor a já měla jen příjem z práce na dohodu. Sebral nám televizi, počítač a některé další věci.

Snažila jsem se najít nějakou pomoc a až paní na sociálce mi řekla o Dluhové poradně. Napsala jsem dopis do jejich kanceláře – neměla jsem totiž ani telefon a ani internet. Za dva dny se u mne objevil pan Kaša z Dluhové poradny a pomohl nejen s dát dohromady veškeré dlužné částky a další dokumenty, ale hlavně mě psychicky podpořil. Vždyť teď už jsem dlužila více než 240 000 korun. Byl mi schválen nový splátkový kalendář, sehnala jsem si novou práci a bývalý dokonce splácí svůj dluh na výživném. Nevím jak by to skončilo, kdybych nenapsala ten dopis Dluhové poradně.

Z dluhu 530.000,- Kč zaplatím pouze 280.000,- Kč

Jaroslava

Do finanční tísně jsem se dostala v důsledku snížení příjmů ze zaměstnání. V roce 2011 jsem měla průměrný čistý příjem 19.500,- Kč měsíčně, v roce 2013 cca 15.000,- Kč a na konci roku 2014 už jen 11.200,- Kč. Vzniklou situaci jsem začala řešit půjčkami, ale výše splátek převyšovala mé příjmy a byla mi dokonce nařízena exekuce na byt. V té době, kdy jsem celkem dlužila 530.000,- Kč, jsem se obrátila na Dluhovou poradnu. Nyní mám již o něco větší příjem a měsíční splátka se pohybuje ve výší 4 300 Kč. Mám splátkový kalendář na dobu pěti let, takže  zaplatím přibližně 260.000,- Kč a ušetřím skoro 300.000,- Kč. Důležité také je, že můj byt byl zachráněn a mohu v něm bydlet i nadále. Zažila jsem opravdu obrovskou úlevu a dostala šanci začít znovu a lépe.

Nechybělo moc a přišli bychom o dům a skončili na ulici.

Renata

Všechno začalo tím, že si manžel půjčil peníze v bance a překvapil mě zájezdem na dovolenou do Turecka. Tenkrát jsem si to ještě vůbec neuvědomovala, ale kolečko dluhů se pomalu začalo roztáčet. V té době jsme začali utrácet trošku více, než bylo naším zvykem, a půjčovali jsme si postupně víc a víc. Nakonec jsme nechali v bance zastavit náš dům, který jsem původně dostala od rodičů. Na chvíli se nám ulevilo, ale velmi brzy se situace vyostřila a neměli jsme na splátky. V té době již nás také urgovali vymahači, až jsme z nich měli strach a začali se i schovávat. Vše, co jsme mohli, jsme prodali, abychom poplatili nejnaléhavější dluhy, ale ani to nestačilo. Nechybělo mnoho a přišli bychom o dům, takže bychom skončili doslova na ulici. Naštěstí se nám dostalo pomoci od Dluhové poradny a k nejhoršímu nakonec nedošlo. Takto jsme mohli začít znova a od nuly. Vše, čím jsme si prošli, však vážně narušilo náš vztah a naše manželství skončilo rozvodem. Z toho všeho jsem si odnesla trpkou zkušenost a pevné rozhodnutí do dalšího života – už nikdy žádné půjčky!

Přítel mě nutil si půjčovat, poté se se mnou rozešel a mně zbyl vysoký dluh.

Jana

Vše začalo tím, že jsem si našla přítele, který mě nutil k tomu, abych si půjčovala peníze.Tímto způsobem jsem si na sebe vzala šest půjček a nakonec došlo k tomu, že se přítel se mnou rozešel. Až v té chvíli mi došlo, že mám dluh ve výši téměř 800.000,- Kč, který nejsem schopna splácet. Začaly mi nabíhat smluvní pokuty a denně mi volali vymahači, což bylo psychicky velmi náročné a donutilo mě to vyhledat pomoc. Pomoc od Dluhové poradny pro mě byla zásadní, protože mi byly nastaveny měsíční splátky, které jsou pro mě únosné a za této situace ve splátkovém kalendáři zaplatím necelých 300 000,- Kč.To tedy znamená, že mi ze zákona bude odpuštěn dluh za téměř 500.000,- Kč. I když dluhy vznikly kvůli nátlaku přítele, vím, že si za to mohu sama. Bylo to pro mě velké ponaučení a teď je pro mě důležité, že mohu zase žít bez stresu a radovat se ze života, protože když porovnám situaci před tím s aktuální situací, rozdíl je opravdu obrovský.

Oženil jsem se, ale netušil jsem, že moje žena má dluhy z minulosti.

Pavel

Než jsem se oženil, tak jsem netušil, že moje budoucí žena má nemalé dluhy z minulosti. Neplatila totiž zdravotní a sociální pojištění. Zároveň nasekala dluhy i ve svém podnikání. Jenomže čekali jsme syna a exekutoři začali vymáhat dluhy na mě. Na internetu jsem za hledal pomoc a na základě doporučení lidí, co řešili podobný problém, jsme se obrátil na Dluhovou poradnu, kde nám pomohli zjistit aktuální výši dluhů.  Zjistilo se, že celkové dluhy se vyšplhali až na pro nás závratných závratných 607 000 korun. Ani na moment jsme nemyslel na rozvod, ale snažil jsem se tu situaci řešit.

Dluhová poradna nám pomohla vyřídit nový splátkový kalendář prostřednictvím krajského soudu. To naši situaci opravdu vyřešilo, máme splátkový kalendář, který je přeměřený k výši našeho příjmu a dokonce za těchto okolností zaplatíme přibližně o 250 000,- Kč méně, než byla celková dlužná částka. Teď máme hezké manželství, ale dokonce i syna, který se narodil pár dní po schválení splátkového kalendáře. A syn se jmenuje po poradci, který nás provedl oddlužením. Děkuji Petře!

Pro 2 děti nám zůstávalo měsíčně pouze 1.500,- Kč

Radek

Pracoval jsem na dráze jako dispečer a v té době jsme se s manželkou rozhodli, že si zakoupíme vlastní byt. Vzali jsme si tedy úvěr a byt koupili. Zanedlouho poté u mě nastaly zdravotní komplikace a musel jsem jít do částečného invalidního důchodu, což znamenalo, že můj příjem klesl z 22.000,- Kč na 4.230,- Kč. K tomu ještě byla manželka nezaměstnaná a dlouhodobě se jí nedařilo sehnat práci. Brala tedy pouze podporu ve výši 3.200,- Kč, která jí poté skončila. V té době byl náš celkový příjem asi 9.000,- Kč, což byl invalidní důchod a příspěvek na hmotnou nouzi. Zůstávalo nám měsíčně 1.500,- Kč, a to máme 2 děti ve věku 17 a 13 let. Situace byla opravdu velmi špatná a už to vypadalo, že také přijdeme o byt. Nakonec nám Dluhová poradna pomohla se z této situace dostat, což zachránilo i náš byt. Postupně se i naše příjmy stabilizovaly. V současné době splácíme o 80% méně než dříve, a to má opravdu velký vliv na náš způsob života.

Pomáhal jsem rodičům, aby nepřišli o dům, ale sám jsem se dostal do problémů

Petr

Rodiče měli dluhy z podnikání, které jim vůbec nevyšlo a mělo dojít k dražbě jejich domu. Snažil jsem se situaci zachránit tím, že jsem si sjednal několik nebankovních půjček. Vím, teď to zní jako hloupost, ale snažil jsem se zachránit rodičům střechu nad hlavou, ale bohužel jsem nesplňoval podmínky pro poskytnutí úvěru. Jsem totiž invalidní důchodce a do práce mohu chodit jen na brigády. Právě proto ty nebankovní půjčky.

První a druhá půjčka byla celkem na 230 000 korun. Peníze jsem dal rodičům, ale dům se ani tak nepodařilo zachránit. Prošel dražbou a rodiče neměli ani dům a ani peníze ode mne. Musel jsem splácet, ale moje příjmy mi nestačily a já upadal do dluhů čím dál více.

Po pár měsících byl ze mne hladový, unavený a vyčerpaný člověk. Musel jsem na rehabilitaci a nevěděl jsem jestli to utáhnu. Jenže pak přišel zázrak. Na té rehabilitaci jsem potkal poradce z Dluhové Poradny a ten mi velice rozumně a slušně vysvětloval, jak se dostat z dluhů. Ty se mezitím vyšplhaly na 350 000,- Kč. Přivezl jsem do Dluhové poradny všechny doklady, které jsem měl k dluhům – smlouvy, upomínky i exekuční výměry a poradce mi pomáhal dát dohromady vše bylo potřebné. Vše šlo opravdu rychle. Vlastně jsem nechápal, co se kolem děje, ale dnes jsem šťastný. Nakonec přišel i otec a nabídl mi pomoc. Naši si totiž sehnali novou práci a táta mi nabídl, že mi budou pravidelně přispívat, protože jsem se dostal do potíží tím, že jsem jim chtěl pomoci. Dnes již splácím pravidelně a otec mi přispívá na život. Dnes  vím, že bez Dluhové Poradny bych to nezvládl.

Ty chvíle, kdy vidíte, jak si vaše děti schovávají hračky před exekutory, se hluboce vryjí do paměti.

Petr

Návštěva exekutora  byl pro nás zážitek, na který se těžce zapomíná. Nálepky po celém domě a  chvíle, kdy vidíte, jak si vaše děti ze strachu schovávají hračky, se hluboce vryjí do paměti. Vyhrůžky a výsměch a cítil jsem se opravdu trapně. Navíc z původní dlužné částky přibližně 200.000 Kč si exekutor přišel rovnou pro 750.000 a za svůj úkon chtěl ihned 48.000 na ruku. Neměli jsme ani tyto peníze, ale dali jsme za pomocí sousedů dohromady alespoň 25 000,- Kč. Tato velmi nepříjemná situace, kdy k nám domů přišli vykonavatelé z exekutorského úřadu, nás donutila situaci bez odkladu řešit. Obrátil jsem se na Dluhovou poradnu, která se situací začala velmi rychle zabývat. Byl jsem rád, že existuje opravdové řešení a byl jsem překvapen, jak rychle to celé probíhalo. Úroky přestaly narůstat, navyšování dluhů se zastavilo a exekutoři a vymahači už dále se mnou nemohli nic řešit, protože jsem byl pod ochranou soudu. Rozhodnutí začít situaci řešit, bylo tím nejlepším řešením, jak vše zastavit a nezkazit si zbytek života. Aktuálně směřujeme k tomu, že zaplatíme z celkové dlužné částky pouze 30% a budeme moci začít znovu žít s čistým štítem.

Původně jsme spláceli 32 000,- a nyní pouze 9 200,- Kč

Radek

Moje manželka společně s její sestrou získala nemovitost jako dar od otce. Sestra mé manželky se ale následně dostala do problémů a poprosila manželku o pomoc. Dohodly se, že se nemovitost zastaví a sestra ty peníze bude splácet. To se ale bohužel nestalo a manželka si poté začala půjčovat sama, aby měla na zaplacení této půjčky. Když už nevěděla, jak dál, oslovila Dluhovou poradnu, která se nejprve postarala o zaplacení veškerých závazků, které byly na nemovitosti, což bylo zástavní právo a exekuce. A následně nám pomohli vyřídit nový úvěr přes banku formou americké hypotéky, kde byl velmi nízků úrok.  Původně jsme spláceli přibližně 32.000,- Kč a nyní splácíme pouze 9.200,- Kč, což je opravdu velký rozdíl a se splácením už nemáme problémy.

Šla jsem na mateřskou, manželovi snížili plat a rázem nebylo na splátky hypotéky.

Martin a Lenka

V roce 2011 jsme se rozhodli, že nechceme celý život žít se dvěma dětmi v podnájmu, a  na začátku roku 2012 jsme koupili rodinný dům za cenu 1.100.000,- Kč. Koupi domu jsme financovali z větší části hypotečním úvěrem ve výši 880.000,- Kč a z části překlenovacím úvěrem ze stavebního spoření ve výši 220.000,- Kč. Rodinný dům potřeboval rekonstrukci, kterou jsme řešili dalším úvěrem ve výši 300.000,- Kč. Finanční prostředky na rekonstrukci nestačily, tudíž jsme si vzali další úvěr ve výši 100.000,- Kč. Vše jsme měli spočítané a z našich příjmů jsme byli schopni naše závazky řádně platit. Zanedlouho jsem zjistila, že jsem těhotná, a musela jsem nastoupit na rizikové těhotenství, čímž se mi snížil příjem. Asi o měsíc později manželovi v práci oznámili, že nejsou zakázky, a 4 měsíce byl doma s 60% platu. Naše příjmy nestačily na pokrytí všech výdajů, museli jsme zastavit platby podstatné části našich peněžitých závazků. Snažila jsem se domluvit s věřiteli na nějakém schůdném řešení, ale bezvýsledně. Do toho všeho nám přišlo vyúčtování za plyn s nedoplatkem ve výši 66.000,- Kč a za elektřinu s nedoplatkem ve výši 11.000,- Kč.

Nedoplatek za elektřinu se nám podařilo uhradit. Stále jsme věřili, že dokážeme uhradit dlužné částky v prodlení, ale čas běžel a většina věřitelů nám vypověděla smlouvy a prohlásila úvěry za splatné v plné výši. Byli jsme pod stálým psychickým tlakem a jediné řešení bylo vyhledat pomoc. S pomocí Dluhové poradny se podařilo celkovou výši našich závazků –  cca 760.000,- Kč – snížit přibližně 503.000,- Kč, což znamená, že zaplatíme o cca 250.000,- Kč méně. Navíc měsíční splátky jsou pro nás únosné a nyní máme pokoj od všech věřitelů. Důležité pro nás také bylo to, že nám zůstal náš dům, kdy i nadále pokračujeme ve splácení hypotéky.

Náš dluh se vyšplhal na 3,6 miliónu korun.

Lukáš a Aneta

Po narození našeho druhého dítěte jsme se rozhodli, že prodáme byt a koupíme si domek. Bylo třeba doplatit 800.000 Kč, takže jsme si vzali hypotéku, přestože jsme v té době už jednu půjčku spláceli. Problém nastal, když jsem přišel o práci a nedařilo se mi najít jinou. Splátky samozřejmě přesáhly naše možnosti. Manželka byla na mateřské dovolené a jediný náš příjem byl rodičovský příspěvek 8.000 Kč, který ani zdaleka nestačil pokrýt naše výdaje. V té době jsme s manželkou zažívali velice stresové období, které nepřeji prožít nikomu, kdo má malé děti.  V zoufalé situaci jsme začali využívat půjčky od nebankovních společností a náš celkový dluh se vyšplhal na 3,6 miliónu korun. To už nám bylo jasné, že sami nenajdeme z této situace východisko. Obrátili jsme se na Dluhovou poradnu a společně jsme začali situaci řešit. Ukázalo se, že  to pro nás byl velký krok správným směrem a díky němu jsme dostali novou šanci.

Nezodpovědnost a půjčky na zábavu mě dostaly na dno.

Petr

Poté, co jsem dokončil školu, jsem dostal od rodičů byt. V té době jsem moc neznal cenu peněz a ani jsem nevěděl, jak mám správně hospodařit. Chtěl jsem si pouze užívat života, bavit se a peníze, které jsem vydělal, mi přestávaly stačit. Začal jsem si půjčovat, ale své závazky jsem neplatil, byl jsem v té době dost nezodpovědný. Nakonec jsem musel zadlužit i byt, který jsem dostal od rodičů. Nikdo mi totiž už nechtěl půjčit, protože jsem měl záznamy v registrech.

Pak náhodou mému tátovi zavolala firma, které jsem dlužil peníze, a táta zjistil, že mám dluhy v celkové výši asi 800.000,- Kč, což jsem nebyl schopný ze svého příjmu splácet. Poradili jsme se v Dluhové poradně, která zaplatila veškeré závazky na nemovitosti a následně zařídila výhodný prodej, abychom z té částky mohli splatit veškeré dluhy. Nakonec to tedy dopadlo dobře a pro mě to bylo velké ponaučení.

Please reload

zavolame-pomohlijsme

Potřebujete poradit ?

Využijte bezplatného poradenství Dluhové poradny.

Řekněte nám svůj problém a my Vám poradíme, jak ho vyřešit.

Zavoláme Vám

Potřebujete poradit? Nechte si zavolat.

Stačí vyplnit políčka níže a my se Vám ozveme.

Úspěšně jste vyplnili formulář. Náš pracovník se Vám ozve ve Vámi uvedeném termínu.

Jak to probíhá

 

Vyplníte formulář s žádostí o zavolání. Uvedete jméno, telefon, email a časové rozmezí, kdy Vám můžeme volat.

 

V den hovoru Vás budeme informovat SMS zprávou, abyste věděli, kdy a z jakého čísla Vám bude voláno.

 

Jeden z našich poradců Vám zavolá. V hovoru se můžete zeptat na cokoliv, poradce Vám rád se vším poradí. 

nebo

800 214 214
Volejte zdarma
Anchor 6

Pokud máte nějaké dotazy a nebo chcete poradit, neváhejte nám napsat.

Napište nám

Vaše zpráva byla odeslána.

bottom of page