top of page

Volejte ZDARMA   800 214 214

Lidé často řeší dluhy tak, že se ještě více zadlužují


Na začátku je to velmi jednoduché. O půjčku si snadno zažádáte z pohodlí domova. Podepíšete smlouvu kurýrovi, který přijde až ke dveřím, nebo dokonce žádnou smlouvu ani podepisovat nemusíte. Stačí vyplnit formulář a peníze máte téhož dne na účtu. Pak už záleží pouze na vás, co si za to koupíte a jaké sny si splníte.

Mnoho lidí se nechá zaslepit. První půjčka na televizi, druhá na auto. A třetí by se taky hodila. Takové žití nad poměry je ale rizikové. Opojný pocit může rychle vystřídat hořké zklamání. A najednou je výše všech závazků daleko vyšší než příjmy.

Na začátku banky, poté nebankovní společnosti a na konci čekají exekutoři

Kdekdo si dnes bere půjčku. Banky i soukromé finanční společnosti nám předkládají nabídky, kterým lze těžko odolat. Od bankovních společností si lidé nejčastěji půjčují částky v rozmezí od 50 do 300 tisíc, protože půjčky v této výši banky mnohdy svým klientům nabízejí pouze na základě jejich zůstatku a obratu na účtu. A vzhledem k tomu, že úroky nebývají až tak vysoké, řada klientů tuto možnost využije a koupí si něco, co vlastně ani nepotřebují. V této chvíli často dochází k tomu, že se lidem zalíbí žít na dluh, zvyknou na vyšší standard. A půjčí si znovu. Vytloukání klínu klínem ovšem netrvá věčně...

Dluhová past sklapne rychle a pak už nastupují vymahači a exekutoři

Později tito lidé zjišťují, že nemají dostatečné příjmy na to, aby své závazky spláceli, a zároveň jim banka již více nepůjčí. Začnou proto využívat krátkodobé půjčky od nebankovních společností, a v tu chvíli se dostávají do začarovaného kruhu, ze kterého se již velmi obtížně uniká. Splátky jsou vysoké a společností, které jsou ochotné půjčit i v takových situacích, stále ubývá. Zůstanou pouze takové, kde je možné si půjčit nízké částky, ovšem za velmi vysoké úroky.

Řada lidí začne vyhledávat odbornou pomoc až ve fázi vymáhání a exekucí

Když lidé začnou konečně řešit svou finanční situaci, často je to pouze proto, že mají strach z praktik některých vymahačských firem. Tyto firmy obvykle vymáhají dluhy velmi agresivním, někdy až nezákonným způsobem. Kdyby dlužníci začali řešit svoji situaci dříve, jejich případ by ani nemusel do tohoto stádia dospět. Mnoho z nich váhá s vyhledáním odborné pomoci, protože mají pocit, že problém alespoň částečně zvládnou sami. Nakonec se u nás ale stejně objeví. Pokud začnou tzv. "vytloukat klín klínem", už se nedokáží z této situace sami dostat. A pokud nepomohou příbuzní nebo se jim výrazně nezvýší plat, není jiná možnost, než vyhledat pomoc odborníků.

Rada na závěr: Nechte si poradit včas, není to ostuda!

Často lidem říkáme, že není ostuda, že se na nás obrátili s prosbou o pomoc. Právě naopak - ostuda by byla, kdyby svůj problém neřešili a nechali situaci zajít zbytečně daleko. Pokud se někdo postaví dluhům tváří v tvář a hledá řešení, rozhodně to není ostuda. A věřte tomu, že samo od sebe se opravdu nic nestane a nezmění. Lepší je situaci vyřešit včas, dokud se ještě řešit dá. Dobrá zpráva je, že bezplatně hledáme řešení pro každého, kdo se na nás obrátí. Pokud máte finanční potíže, neváhejte a dlouho nečekejte. Naši poradci vám rádi pomohou, a budete-li opravdu chtít a budeme toho schopni, pomůžeme vám vaši situaci vyřešit.

204 views
Nejnovější články

Řekněte nám svůj problém a my Vám poradíme, jak ho vyřešit.

Řešení sdělíme úplně každému a vždy BEZPLATNĚ.

Zavoláme Vám

Potřebujete poradit? Nechte si zavolat.

Stačí vyplnit políčka níže a my se Vám ozveme.

Úspěšně jste vyplnili formulář. Náš pracovník se Vám ozve ve Vámi uvedeném termínu.

nebo

800 214 214
Volejte zdarma

Jak to probíhá

 

Vyplníte formulář s žádostí o zavolání. Uvedete jméno, telefon, email a časové rozmezí, kdy Vám můžeme volat.

 

V den hovoru Vás budeme informovat SMS zprávou, abyste věděli, kdy a z jakého čísla Vám bude voláno.

 

Jeden z našich poradců Vám zavolá. V hovoru se můžete zeptat na cokoliv, poradce Vám rád se vším poradí. 

Pokud máte nějaké dotazy a nebo chcete poradit,  neváhejte nám napsat!

Napište nám

Vaše zpráva byla odeslána.

bottom of page